Wycieczki po Polsce

Witamy na stronie biura podróży Polish-Tours, miejsca gdzie znajdziesz najciekawsze wycieczki w najbardziej atrakcyjne rejony Polski.

Dzięki naszej bogatej ofercie wycieczek krajowych będziesz mógł w ciekawy sposób poznać miejsca, o których do tej pory czytałeś jedynie w książkach.

Coraz bardziej popularny staje się forma aktywnego wypoczynku jakim jest jazda konna. Jeśli lubicie aktywnie spędzać wolny czas zdecydujcie się na jeździectwo. Obecnie jest on coraz bardziej popularny, oferowany także jako atrakcja turystyczna. Jest to doskonały sposób na urozmaicenie sposobu spędzania czasu wolnego podczas wakacji. Jeździectwo to ekscytujący, aktywny wypoczynek zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Rajdy konne to pełne przygód i wrażeń jeździeckie rajdy lub obozy wędrowne, których idea polega na pokonywaniu trasy turystycznej w siodle.
Także Kraków może być świetna bazą wypadową dla uprawiania jeździectwa i rajdów konnych. Jura Krakowsko-Częstochowska stanowi wyjątkowo atrakcyjny teren turystycznych wędrówek konnych, zarówno krótkich spacerów, jednodniowych wycieczek czy też wielodniowych rajdów. Bazę dla turystów stanowią liczne już w tym regionie ośrodki górskiej turystyki jeździeckiej. Aby ułatwić turystom konnym poznawanie uroków Jury wyznaczono bardzo atrakcyjny Transjurajski Szlak Konny z Nielepic pod Krakowem do Częstochowy. Prowadzi on przez najatrakcyjniejsze przyrodniczo i krajoznawczo rejony Jury. Konny szlak jurajski przecina Szlak Orlich Gniazd, dlatego w planie wycieczki można uwzględnić zwiedzanie ruin Ogrodzieńca oraz zamków w Bobolicach i w Mirowie. Jadąc tym szlakiem dotrzemy do niejednego rezerwatu przyrody, z których chyba najciekawszy to Pustynia Błędowska.

Popularne są także szlaki turystyki konnej w Beskidzie Sądeckim, które należą do najbardziej atrakcyjnych krajobrazowo, przyrodniczo i kulturowo w Polsce. Szlaki prowadzą przez trzy główne obszary przyrodniczo-krajoznawcze, co powoduje uatrakcyjnienie wędrówki jak też stopniowanie trudności i atrakcyjności rekreacyjnej. Są to Dolina Dunajca i dolina Popradu, pagórkowate tereny leśne i tereny górskie z przewagą dzikiej przyrody. Maja różne stopnie trudności – od łagodnych tras w dolinach, do górskich, stromych naturalnych ścieżek w oddaleniu od siedzib ludzkich.
Amatorów i miłośników tej formy rekreacji zapewniamy, że nigdy nie weźmiecie udziału w dwóch takich samych rajdach. Specyfiką jest, że zmieniają się uczestnicy rajdu, prowadzący, trasa, miejsca popasów, miejsca noclegów, pogoda i atrakcje dodatkowe. Rajdy możemy zorganizować o każdej porze roku, w dowolnych dniach i o dowolnej długości. W zależności od tego czy wędrujemy wiosną, latem, jesienią czy zimą, rajd będzie miał zupełnie inny charakter.
Nasza oferta to różne długości tras, różna tematyka tras, miejsce rajdu, a także czas trwania. Oferta zgodna do Waszej kondycji fizycznej, zasobności portfela oraz zainteresowań.