Wycieczki po Polsce

Witamy na stronie biura podróży Polish-Tours, miejsca gdzie znajdziesz najciekawsze wycieczki w najbardziej atrakcyjne rejony Polski.

Dzięki naszej bogatej ofercie wycieczek krajowych będziesz mógł w ciekawy sposób poznać miejsca, o których do tej pory czytałeś jedynie w książkach.

Białystok i całe Podlasie może poszczycić się szlakiem konnym o długości łącznej ok. 400 kilometrów. Trasy biegną malowniczymi terenami rezerwatów przyrody i parków narodowych – nie omijają Biebrzańskiego Parku Narodowego, Wigierskiego Parku Narodowego, a także Puszczy Augustowskiej i okolic Kanału Augustowskiego. Właściciele tutejszych ośrodków przez cały rok organizują rajdy konne, które przemierzają niezwykle atrakcyjne puszcze, pola i pojezierza. Każdy dzień takiej wyprawy kończy się noclegiem w zaprzyjaźnionych leśniczówkach albo gospodarstwach agroturystycznych. Ciekawą trasa jest szlak, który przebiega przez malownicze tereny Puszczy Knyszyńskiej. Jest częścią zintegrowanego systemu szlaków w ramach „Kresowych wędrówek”. Organizowane są także wyprawy konne nocą. Daje możliwość poznania z grzbietu wierzchowca walorów naturalnych Puszczy Knyszyńskiej, a także zabytków architektury i kultury. Wiedzie przez liczne stadniny lub gospodarstwa agroturystyczne. Ostatnio utworzono szlak konny wokół Gminy Biała Podlaska. Główny szlak konny ma długość 125 kilometrów i aby go przemierzyć potrzeba trzech dni jazdy konnej.
Na jego potrzeby na terenie gminy postawiono dziesięć uwiązów dla koni oraz wykonano specjalne oznakowania. Dodatkowo oznaczono krótszy niebieski szlak konny. Szczegółowych informacji należy szukać w siedzibie Gminnego Ośrodku Kultury w Białej Podlaskie'(Biała 24). Nasza stajnia znajduje się oczywiście na trasie szlaku.

Amatorów i miłośników tej formy rekreacji zapewniamy, że nigdy nie weźmiecie udziału w dwóch takich samych rajdach. Specyfiką jest, że zmieniają się uczestnicy rajdu, prowadzący, trasa, miejsca popasów, miejsca noclegów, pogoda i atrakcje dodatkowe. Rajdy możemy zorganizować o każdej porze roku, w dowolnych dniach i o dowolnej długości. W zależności od tego czy wędrujemy wiosną, latem, jesienią czy zimą, rajd będzie miał zupełnie inny charakter.
Nasza oferta to różne długości tras, różna tematyka tras, miejsce rajdu, a także czas trwania. Oferta zgodna do Waszej kondycji fizycznej, zasobności portfela oraz zainteresowań.