Wycieczki po Polsce

Witamy na stronie biura podróży Polish-Tours, miejsca gdzie znajdziesz najciekawsze wycieczki w najbardziej atrakcyjne rejony Polski.

Dzięki naszej bogatej ofercie wycieczek krajowych będziesz mógł w ciekawy sposób poznać miejsca, o których do tej pory czytałeś jedynie w książkach.

Coraz bardziej popularny staje się forma aktywnego wypoczynku jakim jest jazda konna. Jeśli lubicie aktywnie spędzać wolny czas zdecydujcie się na jeździectwo. Obecnie jest on coraz bardziej popularny, oferowany także jako atrakcja turystyczna. Jest to doskonały sposób na urozmaicenie sposobu spędzania czasu wolnego podczas wakacji. Jeździectwo to ekscytujący, aktywny wypoczynek zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Rajdy konne to pełne przygód i wrażeń jeździeckie rajdy lub obozy wędrowne, których idea polega na pokonywaniu trasy turystycznej w siodle. Mogą odbywać się na różnej długości odcinkach, różnorodnie ukształtowanym terenie i praktycznie o każdej porze roku. Jest to forma turystyki aktywnej, która zyskuje coraz większą popularność w Polsce i na świecie. Coraz częściej bowiem szukamy takich form odpoczynku, które pozwalają na spędzenie czasu w zgodzie z naturą i eksplorowanie terenów niedostępnych dla innych środków lokomocji.

Z Katowic możecie wyruszyć na wyprawę, która długo pozostanie w Waszej pamięci. To w tym regionie ma swój początek Transbeskidzki Szlak Konny, najdłuższy w Polsce górski szlak jeździecki. Ma 400 kilometrów długości, zaczyna się w Beskidzie Śląskim, skąd przez Ziemię Żywiecką, Podhale, Pieniny, Beskid Sądecki i Beskid Niski biegnie do Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Wytyczona tędy trasa przecina beskidzkie wioski, doliny i grzbiety górskie. Jej odcinki nie omijają parków narodowych i rezerwatów przyrody. Obok Bieszczadów Beskid Niski jest najlepiej przystosowanym do turystyki konnej obszarem górskim w Polsce. Do jazdy najchętniej wykorzystuje się konie huculskie.