Wycieczki po Polsce

Witamy na stronie biura podróży Polish-Tours, miejsca gdzie znajdziesz najciekawsze wycieczki w najbardziej atrakcyjne rejony Polski.

Dzięki naszej bogatej ofercie wycieczek krajowych będziesz mógł w ciekawy sposób poznać miejsca, o których do tej pory czytałeś jedynie w książkach.

Coraz bardziej popularny staje się forma aktywnego wypoczynku jakim jest jazda konna. Jeśli lubicie aktywnie spędzać wolny czas zdecydujcie się na jeździectwo. Obecnie jest on coraz bardziej popularny, oferowany także jako atrakcja turystyczna. Jest to doskonały sposób na urozmaicenie sposobu spędzania czasu wolnego podczas wakacji. Jeździectwo to ekscytujący, aktywny wypoczynek zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Rajdy konne to pełne przygód i wrażeń jeździeckie rajdy lub obozy wędrowne, których idea polega na pokonywaniu trasy turystycznej w siodle. Mogą odbywać się na różnej długości odcinkach, różnorodnie ukształtowanym terenie i praktycznie o każdej porze roku. Jest to forma turystyki aktywnej, która zyskuje coraz większą popularność w Polsce i na świecie. Coraz częściej bowiem szukamy takich form odpoczynku, które pozwalają na spędzenie czasu w zgodzie z naturą i eksplorowanie terenów niedostępnych dla innych środków lokomocji.

W okolicy Olsztyna mamy wiele atrakcyjnych szlaków konnych, a najpopularniejszy to Mazurski Szlak Konny. Na wakacje w siodle świetnie nadaje się samo centrum Pojezierza Mazurskiego. W rejonie Czerwonego Dworu i Giżycka, a więc około stu kilometrów od Augustowa, biegnie Mazurski Trakt Konny. Ma on 140 kilometrów długości i biegnie terenami o różnym ukształtowaniu, głównie lasami i brzegami jezior i jest co raz popularniejszy. Arcyciekawym pomysłem tematycznym na rajd konny jest osnowa historyczna. Uczestnicy takich rajdów przemierzają przestrzenie odziani w stroje z epoki, nocują na zamkach, czy w specjalnie przygotowanych karczmach na szlaku. W wersji maksymalnej na szlaku mogą odbywać się specjalnie przygotowane dla nich aranżacje w udziałem grup rekonstrukcyjnych, odtwarzających scenki rodzajowe lub wydarzenia historyczne. Przykładem takiego rajdu historycznego może być Krzyżacki Rajd Konny.

Polecamy szlak konny Zimna Woda. Rozległe i malownicze tereny leśne stwarzają warunki do czynnego uprawiania turystyki konnej i aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu. W miejscowości Zimna Woda znajduje się stajnia oraz parking.

Innym jest Szlak konny Bałdy. Przebiega przez miejscowość Bałdy, gdzie znajduje się stadnina koni, parking oraz historyczny Trakt Biskupi, na którego początku znajduje się brama „Wrota Warmii” symbolizująca granicę między Warmią i Mazurami. Szlak wiedzie również wzdłuż północnego brzegu jeziora Gim. Jest to bardzo urokliwe jezioro nad którym znajdują się liczne ośrodki wypoczynkowe. Szlak ma długość ok. 10 km i jest idealnym na jednodniową wycieczkę. Większości szlaku wiedzie przez las oraz drogami polnymi.

Połączonym z poznawanie historii jest szlak Oblężenie Malborka, który skierowany jest właśnie do miłośników historii. Trasa wiedzie lasami, poprzez rezerwaty przyrody Parku Krajobrazowego Pojezierza Iławskiego oraz historyczne zakątki Pojezierza Iławskiego. Miejscem docelowym naszej wyprawy jest Malbork, dawna stolica Zakonu Krzyżackiego.
Pomożemy Wam wybrać atrakcyjne rajdy konne w gospodarstwach agroturystycznych i w wielu miejscowościach turystycznych w Całej Polsce, zapewniając równocześnie wysoki standard obsługi.

Amatorów i miłośników tej formy rekreacji zapewniamy, że nigdy nie weźmiecie udziału w dwóch takich samych rajdach. Specyfiką jest, że zmieniają się uczestnicy rajdu, prowadzący, trasa, miejsca popasów, miejsca noclegów, pogoda i atrakcje dodatkowe. Rajdy możemy zorganizować o każdej porze roku, w dowolnych dniach i o dowolnej długości. W zależności od tego czy wędrujemy wiosną, latem, jesienią czy zimą, rajd będzie miał zupełnie inny charakter.
Nasza oferta to różne długości tras, różna tematyka tras, miejsce rajdu, a także czas trwania. Oferta zgodna do Waszej kondycji fizycznej, zasobności portfela oraz zainteresowań.