Wycieczki po Polsce

Witamy na stronie biura podróży Polish-Tours, miejsca gdzie znajdziesz najciekawsze wycieczki w najbardziej atrakcyjne rejony Polski.

Dzięki naszej bogatej ofercie wycieczek krajowych będziesz mógł w ciekawy sposób poznać miejsca, o których do tej pory czytałeś jedynie w książkach.

POZNAŃ rajdy konne

Wielkopolska słynie ze znanych stadnin z długoletnimi tradycjami, które odegrały ogromną rolę w rozwoju hodowli koni. Jest tu wiele miejsc, w których atrakcyjne propozycje wypoczynku znajdą dla siebie zarówno wytrawni jeźdźcy, jak i ci, którzy dopiero zaczynają konną edukację. Warto więc wybrać się tutaj na konne wędrówki. Nasza oferta pozwala skorzystać z wielu możliwości wypoczynku na końskim grzbiecie. Niezależnie od czasu i umiejętności jeździeckich. Znajdziecie tu znakowane szlaki konne, stadniny od lat pielęgnujące tradycje hodowlane oraz stajnie wyróżniające się ciekawą, bogatą ofertą. A także miejsca, które warto odwiedzić w czasie wypoczynku od siodła.
Jednym z najpopularniejszych szlaków to szlak Przemęcki Park Krajobrazowy, który składa się z czterech ścieżek tematycznych, biegnących wokół ośrodków konnych. Inny to Szlak pałacowy, który przebiega przez północną część gminy Przemęt. Wiedzie przez lasy i pola, w znacznej części biegnie nad Południowym Kanałem Obry. Polecamy także Szlak Trzebidzki. Tworzy on pętlę składającą się z pięciu odcinków łączących miejscowości: Charbielin, Bucz, Poświętno, Sokołowice, Skarżyń.

Warto wyruszyć na szlak konny Stanisława Leszczyńskiego, który prowadzi przez krainę młodości przyszłego króla Polski. Ujrzycie wspaniałe krajobrazy, lasy, jeziora i łąki oraz pamiętające jego czasy zabytki. Noclegi znajdziecie w zamkach i pałacach.

Inne ciekawe szlaki to Szlak białogórski, Szlak Konwaliowy, Szlak Śladami Zagubionej Podkowy, Szlak Górskiej Ścieżki i wiele innych.
Dla miłośników koni takie rajdy to jedna z największych życiowych przygód, która pozwala na poszerzenie umiejętności jeździeckich. Pomożemy wam wybrać dowolne miejsce w Polsce, o różnym stopniu trudności zgodnym z Waszymi umiejętnościami. Dostosujemy się do Waszych życzeń co do rodzaju rajdu. Możemy go połączyć z ze zwiedzaniem ciekawych miejsc i zabytków.