Wycieczki po Polsce

Witamy na stronie biura podróży Polish-Tours, miejsca gdzie znajdziesz najciekawsze wycieczki w najbardziej atrakcyjne rejony Polski.

Dzięki naszej bogatej ofercie wycieczek krajowych będziesz mógł w ciekawy sposób poznać miejsca, o których do tej pory czytałeś jedynie w książkach.

SZCZECIN rajdy konne

Rajdy konne SzczecinWojewództwo Zachodniopomorskie to doskonałe tereny dla spędzania w siodle wolnego czasu, a Szczecin jest doskonała bazą wypadową na tego typu imprezy. Dziś hippika cieszy się coraz większą popularnością jako sposób spędzania wolnego czasu czy też rehabilitacji ruchowej dorosłych i dzieci. Na terenie województwa zachodniopomorskiego jest wiele miejsc nadających się na rekreację w siodle. Niemal wszędzie można znaleźć urocze, spokojne i rozległe tereny, po których można puścić się galopem lub oddać się urokom krajobrazu podczas konnych spacerów wytyczonymi szlakami konnymi lub polnymi drogami i bezdrożami. Wypoczynek w siodle ułatwią nam liczne gospodarstwa i ośrodki jeździeckie lub duże stadniny oferujące wczasy w siodle.

Na terenie województwa zachodniopomorskiego są również wytyczone szlaki konne prowadzące przez piękne regiony Pomorza Zachodniego.

Jednym z nich jest Szlak Konny Pojezierza Drawskiego. Długość całego szlaku wynosi 186,4 km. Przemierza on z zachodu na wschód, przez niezwykle zróżnicowany obszar Pojezierza Drawskiego poprzecinanego licznymi dolinami rzek, strumieniami i jeziorami. Przebiega on przez północną część Drawskiego Parku Krajobrazowego

Połączony jest z innymi szlakami konnymi prowadzącymi do ośrodków jeździeckich w Komorzu i Kołomącie oraz dwoma pętlami szlaków, na terenach koło Bornego Sulinowa. Podąża on mało uczęszczanymi gruntowymi drogami i ścieżkami, w wyjątkowo malowniczym krajobrazie.
Innym atrakcyjnym szlakiem jest Szlak konny Pomorza Środkowego. Rozpoczyna się w miejscowości Włoki, a kończy w Białym Borze. Łączy on większość ośrodków jeździeckich Pomorza Środkowego. Bardzo popularny Szlak konny Templariuszy prowadzi z jeziora Szmaragdowe w Szczecinie do Bielina i z powrotem.

Inne trasy konne w województwie zachodniopomorskim to szlak konny Pierwszej Warszawskiej Samodzielnej Brygady Kawalerii, szlak konny im. Porucznika Kawalerii Zbigniewa Janaszka, szlak konny im. Rotmistrza Marka Roszczynialskiego, szlak konny 12 Pułku Ułanów Podolskich i szlak konny Księcia Bolesława Krzywoustego.