Wycieczki po Polsce

Witamy na stronie biura podróży Polish-Tours, miejsca gdzie znajdziesz najciekawsze wycieczki w najbardziej atrakcyjne rejony Polski.

Dzięki naszej bogatej ofercie wycieczek krajowych będziesz mógł w ciekawy sposób poznać miejsca, o których do tej pory czytałeś jedynie w książkach.

Pieniny – góry w cieniu przełomu Dunajca

PieninyW Pieninach znajduje się uważany za najpiękniejszy w Europie górski przełom rzeki. Mało kto wie, że w Pieninach żyje kilkanaście tysięcy gatunków zwierząt, czyli prawie połowa wszystkich gatunków występujących w naszym kraju. Czym jeszcze urzekają te góry? O tym opowiedzą Państwu nasi przewodnicy po Pieninach!

Pieniny to pasmo górskie na granicy Polski i Słowacji, które jest częścią Karpat Zachodnich. Pieniny dzielą się na trzy mniejsze pasma – Małe Pieniny z najwyższym pienińskim szczytem Wysoka, który sięga 1005 m n.p.m., Pieniny Środkowe (inaczej Pieniny Właściwe) z najwyższymi Trzema Koronami (982 m n.p.m.) i Pieniny Spiskie z wierzchołkiem Żar wysokim na 879 m n.p.m. Pieniny podzielone są na trzy części dwoma przełomami Dunajca.

Zróżnicowanie przyrodnicze Pienin

PieninyWycieczki po Pieninach zauważą z pewnością ogromne zróżnicowanie tutejszej przyrody. To, co czyni zwiedzanie Pienin szczególnie atrakcyjnym, a więc sprzyjający łagodny klimat, umiarkowane zachmurzenie i właściwe nasłonecznienie (nawet do dużego na południowych stokach) wpływają na roślinność. Dzisiaj ponad 2/3 pasma pokryte jest lasem, a na obszarze żyje prawie połowa gatunków zwierząt, które spotykamy w Polsce. Wśród fauny przeważają bezkręgowce, w tym głównie owady, ale żyje tutaj także kilkanaście gatunków płazów i gadów oraz wiele odmian ptaków drapieżnych, wodnych, leśnych i polnych oraz sowy.
Atrakcje Pienin

Trudno wyobrazić sobie dostarczającą większych emocji i cieszącą się większą popularnością atrakcję niż spływ Dunajcem. Choć w powszechnej świadomość Pieniny budzą skojarzenie z tym malowniczym przełomem, to absolutnie nie deklasuje on innych wartych uwagi miejsc w tych górach.

Wycieczki po Pieninach chętnie spacerują ścieżkami Pienińskiego Parku Narodowego utworzonego w latach 30. ubiegłego wieku, oglądają zamek w Czorsztynie (z którego dotrzeć można niebieskim szlakiem do Przełęczy Rozdziela, idąc m.in. przez Trzy Korony i Przełęcz Trzy Kopce) i wspinają się na Trzy Korony zielonym szlakiem z Polany Kosarzyskiej lub żółtym z Krościenka nad Dunajcem.
Pozostałe popularne wśród turystów atrakcje Pienin to gotycko-renesansowy zamek i zapora rzeczna w Nidzicy, rezerwaty przyrody Biała Woda w Jaworkach, Wysokie Skałki, Zaskalskie-Bednarówka i Wąwóz Homole, rejs po Jeziorze Czorsztyńskim, XVIII-wieczna cerkiew w Jaworkach zaprojektowana w tzw. stylu józefińskim oraz kościoły wybudowane w okresie od XIV do XVI wieku w Krościenku, Sromowcach Niżnych i Grywałdzie.