Wycieczki po Polsce

Witamy na stronie biura podróży Polish-Tours, miejsca gdzie znajdziesz najciekawsze wycieczki w najbardziej atrakcyjne rejony Polski.

Dzięki naszej bogatej ofercie wycieczek krajowych będziesz mógł w ciekawy sposób poznać miejsca, o których do tej pory czytałeś jedynie w książkach.

Beskid Niski – tutaj zaczęło się nowoczesne wydobycie ropy naftowej

Zwiedzanie Beskidu Niskiego ma urok miejscowego folkloru, daje jednocześnie możliwość zapoznania się z pięknem przyrodniczym okolicy. Wpływ Łemków i niewielka odległość do Słowacji kształtowały tutejszą społeczność, czyniąc z Beskidu Niskiego atrakcyjny cel podróży turystów lubiących poznawanie różnych kultur. Miłośnicy aktywnego wypoczynku na łonie natury mogą za to cały godzinami przemierzać szklaki Magurskiego Parku Narodowego. Zawędruj z nami do Beskidu Niskiego!

Beskid Niski to największy obszar górski w naszym kraju, który rozciąga się wzdłuż słowackiej granicy od Nowego Sącza aż po Sanok. Atrakcje Beskidu Niskiego to nie tylko przepiękna przyroda skupiona między innymi w Magurskim Parku Narodowym, ale także zróżnicowanie kulturowe tego terenu. Widać tutaj wyraźnie wpływ Łemków i ogromne przywiązanie do religii. Wycieczki po Beskidzie Niskim nierzadko oglądają kościoły drewniane wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO (w Biniarowej i Sękowej), liczne cerkwie, krzyże i figury.

Kraina ropą płynąca

Choć dzisiaj rzadko się o tym mówi, to przewodnicy po Beskidzie Niskim mogą wspomnieć o ogromnym znaczeniu tego obszaru dla współczesnych odwiertów. W XIX wieku odkryto tutaj pierwsze złoża ropy naftowej, a konstruktor lampy naftowej, Ignacy Łukasiewicz, rozpoczął jej wydobycie na skalę przemysłową. Tak naprawdę tutaj zaczęła się współczesna historia wydobycia tego złoża – w Beskidzie Niskim powstała pierwsza prowincja naftowa Gorlickie Zagłębie Naftowe, rozpoczęto również nowoczesne poszukiwanie i wydobycie ropy i utworzono szkołę kształcącą młodzież do wydobycia ropy. Dzisiaj ropę wydobywa się tutaj w niewielkich ilościach, ale wycieczki po Beskidzie Niskim mogą przejść Karpacko-Galicyjskim Szlakiem Naftowym i zajrzeć do Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza w Bóbrce.

Turystyka górska – prawdziwa gratka!

Zwiedzanie Beskidu Niskiego to jednak przede wszystkim prawdziwa gratka dla każdego miłośnika turystyki górskiej i wszelkich form aktywnego wypoczynku. Liczne trasy piesze, rowerowe i konne uatrakcyjniają wypoczynek, a urodzony globtroter chętnie pokona Szlak im. Wincentego Pola. Zielona trasa prowadząca przez zachodnią stronę Beskidu Niskiego została utworzona dla upamiętnienia jednego z pionierów turystyki górskiej – Wincentego Pola.

Warto spojrzeć na region z jego wzniesień. Najwyższe szczyty to po polskiej stronie Lackowa sięgająca 997 m n.p.m., a po słowackiej – o 5 metrów wyższy Busov. Przewodnicy po Beskidzie Niskim zwracają także uwagę na tzw. Beskidzkie Morskie Oko, czyli jeziorko powstałe tuż przed I wojną światową w pobliżu wsi Szymbark, na stoku Maślanej Góry.