Wycieczki po Polsce

Witamy na stronie biura podróży Polish-Tours, miejsca gdzie znajdziesz najciekawsze wycieczki w najbardziej atrakcyjne rejony Polski.

Dzięki naszej bogatej ofercie wycieczek krajowych będziesz mógł w ciekawy sposób poznać miejsca, o których do tej pory czytałeś jedynie w książkach.

Beskid Sądecki zaprasza na spływ

Beskid Sądecki - wycieczki górskieSpływy kajakowe najczęściej kojarzymy z wartkim Dunajcem, jednak w Beskidzie Sądeckim jest równie popularny szlak rzeczny – spływ Popradem. Szlak Architektur Dawnej i duża lesistość, w tym las lipowy objęty ochroną prawną, to kolejne atrakcje Beskidu Śląskiego, które co roku przyciągają rzesze turystów. Skałki i niewielkie wodospady górskie urozmaicają tutejszy krajobraz. Zapraszamy na wspólne wycieczki po Beskidzie Sądeckim!

Beskid Sądecki jest pasmem Beskidów Zachodnich leżącym po obu stronach granicy polsko-słowackiej. Najwyższym szczytem Beskidu Sądeckiego jest Radziejowa, która sięga 1262 m n.p.m. Beskid Sądecki to zespół trzech pasm górskich – Pasma Jaworzyny, Pasma Radziejowej i Gór Leluchowskich. Góry są raczej niewysokie – poza Radziejową, Jaworzyną Krynicką i Wielką Bukową wzniesienia nie przekraczają linii sięgającej 1100 m n.p.p.m.

Spływ flisacki i unikalny las lipowy

Przewodnicy po Beskidzie Sądeckim grupy zainteresowane przede wszystkim przyrodą zachęcą do spływu Popradem i obejrzenia Rezerwatu przyrody „Las Lipowy Obrożyska”.
Często urzeczeni spływem Dunajcem zapominamy, że Popradem również pływają flisackie tratwy skłonne zapewnić turystom zwiedzanie Beskidu Sądeckiego z perspektywy urokliwej rzeki górskiej. Flisacy spływają od kwietnia do października, 10-kilometrową trasę pokonują w około 2 godziny. Spływ z Piwnicznej do Rytra wiedzie odcinkiem Popradu pomiędzy Pasmem Radziejowej i Jaworzyny Krynickiej.
Unikalny las lipowy znajduje się na terenie Popradzkiego Parku Krajobrazowego. W lesie zachował się nietknięty ręką człowieka bór lipowy, a najstarsze okazy lipy rosnące w Rezerwacie mają nawet 200 lat. Po Rezerwacie można poruszać się wyznaczoną ścieżką spacerowo-edukacyjną, spacer trwa około 2 godziny.

Stacje narciarskie i kolejki górskie

Atrakcje Beskidu Sądeckiego co zimę zachęcają zapalonych narciarzy. Stacja narciarska Ryterski Raj, w niewielkiej odległości od Nowego Sącza, z wyciągami krzesełkowymi i orczykowymi, jest niewielka, ale dobrze przygotowana dla turystów. Równie dobrą infrastrukturę mają stacje Dwie Doliny (jeden z najnowocześniejszych stacji w Polsce) i Jaworzyna Krynicka (jedna z popularniejszych stacji w kraju, położona najwyżej w całym Beskidzie Sądeckim).
Kolej linowa na Górę Parkową w Krynicy pozwala na podziwianie malowniczych okolic uzdrowiska położonego u stóp Jaworzyny Krynickiej. Wagonik Kolei Gondolowej na Jaworzynę Krynicką pokonuje trasę 2 km, a z okien roztacza się przepiękny widok na Beskid Sądecki i Beskid Niski, a przy dobrej pogodzie – także na Tatry.

Inne atrakcje Beskidy Sądeckiego

Będąc w Beskidzie Sądeckim, warto również obejrzeć zabytkowe cerkwie i drewniane kościoły oraz średniowieczne zamki. Oczom turysty nie powinien również umknąć widok znanych ze swego piękna jaskiń i wychodni skalnych na Wierchu nad Kamieniem. Godne polecenia są zwłaszcza dwa szlaki: Transbeskidzki Szlak Konny, najdłuższa tego typu trasa górska w Polsce, oraz najdłuższa trasa w polskich górach – czerwony Główny Szlak Beskidzki na jego wybranych odcinkach.