Wycieczki po Polsce

Witamy na stronie biura podróży Polish-Tours, miejsca gdzie znajdziesz najciekawsze wycieczki w najbardziej atrakcyjne rejony Polski.

Dzięki naszej bogatej ofercie wycieczek krajowych będziesz mógł w ciekawy sposób poznać miejsca, o których do tej pory czytałeś jedynie w książkach.

Beskid Śląski – popularny region turystyczny w zasięgu ręki

Beskid Ślaski - wycieczki górskieBeskid Śląski to popularny region turystyki górskiej i kolarstwa górskiego, a zimą, dzięki obfitym opadom śniegu, także szusowania po stokach. Tutaj narodził się talent najlepszego polskiego skoczka narciarskiego Adama Małysza, tutaj odpoczywają prezydenci RP. Dobre skomunikowanie z innymi częściami kraju, łagodne szlaki piesze i letni tor saneczkowy zachęcają całe rodziny do wakacyjnego wypoczynku. Zapraszamy na wycieczki po Beskidzie Śląskim!

Beskid Śląski jest częścią Beskidów Zachodnich położoną po obu stronach granicy pomiędzy Polską a Czechami. Najwyższymi punktami w Beskidach Śląskich są w Polsce: Skrzyczne sięgające 1257 m n.p.m. i Barania Góra – 1220 m n.p.m., a w Czechach: Czantoria Wielka – 995 m n.p.m. Wycieczki po Beskidzie Śląskim korzystają z licznych tutaj ścieżek pieszych i rowerowych, natomiast narciarze z tras zjazdów i wyciągów. Główne miasta regionu to Wisła, Szczyrk, Ustroń i Brenna, a każde z nich prezentuje liczne atrakcje Beskidu Śląskiego. Z Beskidu Śląskiego blisko do urokliwej Bielska-Białej, nieco dalej (około 80 km) do Katowic. To właśnie w Beskidach Śląskich w Ustroniu zaczyna się prawie 500-kilometrowa trasa do Wołosatego w Bieszczadach.

Wisła – rodzinne miasto mistrzowskiego Adama Małysza

W Wiśle narodził się talent Adama Małysza, dzięki któremu chyba cała Polska z zapartym tchem śledziła zawody w skokach narciarskich. Przewodnicy po Beskidzie Śląskim oprowadzając po Wiśle, na pewno wspomną o wyśmienitym skoczku i prezydenckim ośrodku wypoczynkowym. Zwiedzanie Beskidu Śląskiego warto rozpocząć właśnie tutaj od Muzeum Beskidzkiego w budynku dawnej karczmy z końca XVIII wieku. W środku zobaczymy m.in. rekonstrukcję tradycyjnej góralskiej izby. Podczas pobytu w Wiśle warto jeszcze zobaczyć Muzeum Turystyki na Polanie Przysłop pod Baranią Górą, zabytkowy kościółek drewniany w latach 60. XX wieku przeniesiony na Kubalonkę ze śląskiej wsi Przyszowice, gdzie zbudowano go w 1779 roku, Regionalną Izbę Twórczą z wiślańskim rękodziełem oraz amfiteatr i kino „Marzenie” gwarne i zapełnione szczególnie latem. Najkrótsza ścieżka zwiedzania prowadzi przez centrum miasta z Dworca PKS do Wisły-Oazy. Spacer zajmuje godzinę.

Szczyrk – pooddychać górskim powietrzem

Będąc w Szczyrku, poczujemy górski klimat. Zielonym lub niebieskim szlakiem dojdziemy ze Szczyrku na Skrzyczne, choć Koronę Beskidów Śląskich można też zdobyć, wjeżdżając na nią krzesełkową koleją linową. Warto także zobaczyć Beskidzką Izbę Sztuki i XIX-wieczne Sanktuarium Kultu Maryjnego na Górce i zawędrować na przepiękny punkt widokowy sięgający 934 m n.p.m. – Przełęcz Salmopolską.
Ustroń– popularne uzdrowisko górskie
Uzdrowiskowy charakter Ustronia widać na każdym kroku. Główne atrakcje tego miasteczka to kolejka linowa na Wielką Czantorię i wyciąg krzesełkowy na Palenicę, letni tor saneczkowy, źródła wód leczniczych, ścieżki piesze (przede wszystkim Leśny Park Niespodzianek i Aleja Legionów), parki (Kościuszki, Kuracyjny, Lazarów) oraz Muzeum Ustrońskie i Muzeum Regionalne „Stara Zagroda”.

Brenna – oaza spokoju

Gmina Brenna również oferuje turystom spacery wieloma szlakami pieszymi i tereny idealne do uprawiania kolarstwa górskiego, jest jednak znacznie spokojniejsza i mniej popularna od Wisły, Szczyrku i Ustronia. W Brennej działają dwie przystanie wodne (w Leśnicy i Hołcynie) zbawienne podczas upałów, a także Muzeum Zofii Kossak-Szatkowskiej i Centrum Kultury i Sztuki „Dwór Kossaków”.