Wycieczki po Polsce

Witamy na stronie biura podróży Polish-Tours, miejsca gdzie znajdziesz najciekawsze wycieczki w najbardziej atrakcyjne rejony Polski.

Dzięki naszej bogatej ofercie wycieczek krajowych będziesz mógł w ciekawy sposób poznać miejsca, o których do tej pory czytałeś jedynie w książkach.

Beskid Żywiecki – prawie najwyższe góry w Polsce

Beskid ŻywieckiBeskid Żywiecki w Polsce ustępuje wysokością jedynie Tatrom. Przez pasmo Przebiega Wielki Europejski Dział wodny stanowiący naturalną granicę pomiędzy zlewiskami Bałtyku i Morza Czarnego. Babiogórski Park Narodowy i Żywiecki Park Krajobrazowy potwierdzają piękno tutejszej przyrody, a liczne wyznaczone szlaki zachęcają turystów do wycieczek. Zapraszamy na zwiedzanie Beskidu Żywieckiego!

Beskid Żywiecki, drugie pod względem wysokości pasmo górskie w Polsce, jest częścią Beskidów Zachodnich. Najwyższym szczytem gór, przez które biegnie Wielki Europejski Dział Wodny rozdzielający tutaj zlewiska Bałtyku i Morza Czarnego, jest Babia Góra sięgająca 1725 m n.p.m. Trójkę najwyższych wierzchołków Beskidu Żywieckiego uzupełniają Gówniak – 1617 m n.p.m. i Pilsko 1557 m n.p.m. W celu ochrony przyrody w latach 50. minionego stulecia założono tutaj Babiogórski Park Narodowy, a Babia Góra w granicach chronionego obszaru stała się po dwóch dziesięcioleciach Rezerwatem Biosfery UNESCO. Wycieczki po Beskidzie Żywieckim mogą także podziwiać tutejszą naturę, spacerując ścieżkami Żywieckiego Parku Narodowego.

Beskid Żywiecki – zimą spokojniejsza alternatywa Szczyrku

Zimą rekordy popularności bije Szczyrk, a miłośnicy szusowania na nartach, którzy cenią sobie spokój i mniej uczęszczane trasy, chętnie korzystają z Ośrodka Narciarskiego Pilsko w Korbielowe. Tutejsze atrakcje Beskidu Żywieckiego to przede wszystkim Pilsko – najwyższa góra ze stokami narciarskimi w całych Beskidach z coraz lepszą infrastrukturą. Wprawdzie jakość oświetlenia, wydajność armatek wodnych i przygotowanie stoku ustępują najpopularniejszym nartostradom w kraju, ale ich stan i jakość z roku na rok ulegają poprawie.
Przewodnicy po Beskidzie Żywieckim mogą w zaśnieżonej porze roku zorganizować swoim grupom kulig albo przejażdżkę skuterem śnieżnym dostępnym w żywieckich wypożyczalniach.

Zwiedzanie Beskidu Żywieckiego

Wycieczki po Beskidzie Żywieckim nie powinny ominąć kilku najciekawszych miejsc. Najpopularniejszymi celami turystów są: Jezioro Żywieckie usytuowane pośród gór, latem pełne żaglówek i desek windsurfingowych, Stary Zamek, z jednym z najpiękniejszych dziedzińców w Polsce i przyzamkowy ogród – Park Żywiecki, drewniane kościołki w Cięcinie, Żabnicy, Soblówce i Juszczynie, wciąż funkcjonująca XVIII-wieczna drewniana karczma w Jeleśni, w której urokliwych wnętrzach zimą posilają się narciarze, muzeum-izba regionalna „Stara Chałupa” w Milówce i wodospad w Sopotni Wielkiej.
Szlaki wytyczono na najpiękniejsze szczyty, prowadząc je prze urokliwe doliny. Najciekawszymi destynacjami wycieczek są dolina potoku Żabniczki i dolina potoku Danielka, przez którą prowadzi szlak z Ujsół na Rycerzową. Najczęściej zdobywane szczyty Beskidu Żywieckiego to Wielka Rycerzowa (1226 m n.p.m.), Lipowska (1324 m n.p.m.), Rysianka (1322 m n.p.m.) i oczywiście Pilsko. Na Rycerzową można dojść trasą z Soblówki i Rycerki, a na Lipowską i Rysiankę warto wyruszyć z doliny Nickulinki żółty szlakiem z przepięknymi widokami.