Wycieczki po Polsce

Witamy na stronie biura podróży Polish-Tours, miejsca gdzie znajdziesz najciekawsze wycieczki w najbardziej atrakcyjne rejony Polski.

Dzięki naszej bogatej ofercie wycieczek krajowych będziesz mógł w ciekawy sposób poznać miejsca, o których do tej pory czytałeś jedynie w książkach.

Spotkanie z „Królową Beskidów”

Beskidy Zachodnie - wycieczki górskieBeskidy Zachodnie to makroregion, które obejmuje między innymi Beskid Śląski, Żywiecki i Wyspowy, kotliny Żywiecką i Sądecką oraz Gorce. W Beskidach Zachodnich, a konkretniej w Beskidzie Żywieckim, znajduje się Królowa Beskidów – szczyt Babia Góra. Co warto zobaczyć w tym paśmie? Atrakcje Beskidów Zachodnich już na Państwa czekają!

Pasmo Beskidów Zachodnich leży w trzech państwach – w Polsce, w Czechach i na Słowacji. Najwyższym punktem pasma jest Babia Góra, zwana również Królową Beskidów, sięgająca 1725 m n.p.m. Wycieczki po Beskidach Zachodnich zwrócą uwagę na ich charakterystyczną cechę – od dwóch do pięciu pięter krajobrazowych w każdym z pasm wchodzących w skład Beskidów Zachodnich: podgórskie, dolno- i górnoreglowe, subalpejskie i alpejskie. W Beskidach swoje źródło ma również królowa polskich rzek – Wisła oraz liczne dopływy innych naszych rzek.

Spotkanie z „Królową Beskidów”

Trudno wyobrazić sobie zwiedzanie Beskidów Zachodnich bez wejścia na ich najwyższy wierzchołek – Babią Górę. Przewodnicy po Beskidach Zachodnich podkreślają jej piękno i majestat, ale także nieobliczalność – nie bez kozery szczyt nazywany jest także „Matką Niepogody”. Właśnie dlatego każdy turysta zdecydowany na zdobycie tego urokliwego wierzchołka, powinien razem z krzepiącą i dodającą siły gorzką czekoladą włożyć do plecaka kurtkę przeciwdeszczową i dodatkowy ciepły sweter. Wełniane skarpety i zimowa czapka również będą mile widziane, bo na Babiej Górze aura zmienia się niekiedy jak w kalejdoskopie. A jednak warto pokonać szlaki chodnikami Zbójeckim, Orawskim, Tabakowym czy Pańskim, prowadzące przez cały masyw aż na stronę słowacką, bo widok ze szczytu jest naprawdę malowniczy, a wschód słońca – urzekający.

Inne atrakcje Beskidów Zachodnich

Turyści są urzeczeni licznymi atrakcjami turystycznymi tego pasma, a narciarze z przyjemnością szusują zimą po tutejszych nartostradach. Najpopularniejszymi miejscowościami są Bielsko-Biała, Szczyrk, Wisła i Ustroń. Miłośnicy przyrody spędzą długie godziny w Babiogórskim Parku Narodowym, z kolei wielbiciele folklorystycznego rękodzieła – w Muzeum Koronek w Koniakowie. W Beskidach warto obejrzeć również trzy sztucznie utworzone zbiorniki wodne na rzece Sole – jeziora Żywieckie, Międzybrodzkie i Czanieckie. Kalwaria Zebrzydowska – wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i odwiedzana przez papieża Jana Pawła II, kiedy był jeszcze dzieckiem – zasługuje na uwagę ze względu na zachwycającą kulturę i niebywałą historię. W Lipnicy Wielkiej można zobaczyć tradycyjną zabudowę wsi orawskiej, w Żywcu – muzeum piwa przy browarze, a na górze Żar – centrum paralotniarstwa.