Wycieczki po Polsce

Witamy na stronie biura podróży Polish-Tours, miejsca gdzie znajdziesz najciekawsze wycieczki w najbardziej atrakcyjne rejony Polski.

Dzięki naszej bogatej ofercie wycieczek krajowych będziesz mógł w ciekawy sposób poznać miejsca, o których do tej pory czytałeś jedynie w książkach.

Tatry górskie wycieczki

Wycieczki po TatrachDla miłośników górskich wypraw i wycieczek Tatry to miejsce wymarzone, a Tatrzański Park Narodowy jest najczęściej odwiedzanym parkiem narodowym. Charakteryzuje się unikalnym krajobrazem wysokogórskim. Wrażenia odniesione podczas Waszego pobytu w Tatrach nie będą miały sobie równych. Spotkacie tutaj wiele miejsc wartych zobaczenia, a ilość tras turystycznych jest olbrzymia. Od bardzo łatwych po trasy przeznaczone dla doświadczonych wspinaczy. Krótkie i wielogodzinne. Krajoznawcze, przyrodnicze i historyczne. Każdy znajdzie cos dla siebie. Na terenie parku występują liczne potoki oraz ok. 30 jezior zwanych „stawami”. Największymi tatrzańskimi stawami są Morskie Oko i Wielki Staw Polski. W Tatrach występują także wywierzyska i wodospady. Dużą atrakcją są Wodogrzmoty Mickiewicza.
Roślinność charakteryzuje się typowym układem piętrowym, a flora Parku jest najbogatsza ze wszystkich polskich parków narodowych. Do osobliwości faunistycznych parku należą kozica i świstak, oraz niedźwiedź brunatny i kilkanaście gatunków ptaków, w tym: orzeł przedni, sokoły, pomurnik i płochacz halny. W wyższych partiach lasów gnieżdżą się głuszec, cietrzew i jarząbek. W lasach liczne są także jelenie, sarny i drobne gryzonie.

O przeszłości zaś świadczą wspaniałe gawędy, liczne szałasy, kapliczki i kościółki. Na przełomie XIX i XX wieku wykształcił się na tym terenie odrębny tatrzański styl architektoniczny. Tylko tutaj uroda natury tak harmonijnie splata się z góralskim folklorem obecnym w gwarze, stroju, muzyce i architekturze. Dla każdego turysty wyjazd w Tatry pozostawia w pamięci smak miejscowych tradycyjnych serów: bunca, oscypka, bryndzy i żentycy – wyśmienitego i orzeźwiającego napoju z owczego mleka. Charakterystyczna góralska muzyka rozbrzmiewa jest charakterystyczna cechą miejscowego folkloru.

Z uwagi na wysokie walory przyrodnicze oraz mnogość atrakcji turystycznych warto skorzystać z pomocy i doświadczenia wykwalifikowanych przewodników podczas wycieczki po parku .

Zwiedzanie TatrBazą wypadową w Tatry może być praktycznie każda miejscowość u podnóża Tatr: Zakopane, Witów, Kościelisko, Poronin, Małe Ciche, Murzasichle, Bukowina Tatrzańska. Wszędzie znajdziemy bardzo dobre warunki noclegowe, doskonałą gastronomię, dogodny transport i infrastrukturę narciarską.

Na obszarze parku wytyczono wiele atrakcyjnych szlaków turystycznych o różnym stopniu trudności, przy czym dostępne są one jedynie dla turystów pieszych, a ich atrakcyjność zwiększa obecność na trasie licznych i gościnnych schronisk.
Przewodnicy pomogą Wam w wyborze miejsca, rodzaju i stopnia trudności turystyki pieszej, taternictwa powierzchniowego i jaskiniowego oraz narciarstwa. Poprowadzą Was szlakami turystycznymi, które są zarówno typowymi ścieżkami spacerowymi, jak i trasami dla wytrwałych turystów.

Podczas wycieczek podziwiać będziecie mogli liczne potoki oraz ok. 30 jezior. Stanowią one ważny walor krajobrazowym parku. Do zwiedzania udostępnionych jest sześć jaskiń, a określony obszar parku udostępniony jest dla taterników zdobywających skalne ściany. Dla tych, którzy chcą poznać tatrzańskie jaskinie, przewodnicy zorganizują trasę wycieczkową podczas której można odwiedzić jaskinię Mroźną, jaskinię Raptawicką, Mylną oraz Smoczą Jamę w Wąwozie Kraków.

Przewodnicy tatrzańscy oprowadza i pokażą miłośnikom zabytków pozostałości dawnego górnictwa i hutnictwa w Kuźnicach, Dolinie Kościeliskiej i Dolinie Chochołowskiej, szałasy, schroniska i obiekty sakralne. Tatry zachwycają swoją alpejską przyrodą, stromymi szczytami i ogromną różnorodnością krajobrazów. Nic dziwnego więc, że zawsze miały rzesze zwolenników. Mogą zadowolić o każdej porze roku zarówno wytrawnych wspinaczy, entuzjastów niezwykłej przyrody, zwolenników turystyki aktywnej i zimowych sportów jak i miłośników wczasów rodzinnych.