Wycieczki po Polsce

Witamy na stronie biura podróży Polish-Tours, miejsca gdzie znajdziesz najciekawsze wycieczki w najbardziej atrakcyjne rejony Polski.

Dzięki naszej bogatej ofercie wycieczek krajowych będziesz mógł w ciekawy sposób poznać miejsca, o których do tej pory czytałeś jedynie w książkach.

białogard bazy posowieckieBiałogard to miasto położone w województwie zachodniopomorskim. Armia Czerwona zajmowała tu wiele kluczowych obiektów.

Batalion łączności zajmował obiekty koszarowe przy ulicach. Ponadto budynek Domu Oficera i szpital. Kompleksy koszarowe składały się z budynków mieszkalnych, baraków, magazynów, garaży i warsztatów. Stacjonowały tutaj następujące formacje wojskowe Armii Czerwonej: 193 Pułk Artylerii, 465 Batalion Artylerii Przeciwpancernej, 125 Batalion Rozpoznania, skład amunicji i Batalion Łączności. W pobliżu miasta w miejscowości Dobrowo znajdowała się jednostka, w której skład wchodziły wyrzutnie rakiet z głowicami jądrowymi

W Białogardzie mieści cmentarz radziecki, utrzymany w dobrym stanie. Na terenie cmentarza znajdują się pojedyncze oraz zbiorowe imienne tablice.