Wycieczki po Polsce

Witamy na stronie biura podróży Polish-Tours, miejsca gdzie znajdziesz najciekawsze wycieczki w najbardziej atrakcyjne rejony Polski.

Dzięki naszej bogatej ofercie wycieczek krajowych będziesz mógł w ciekawy sposób poznać miejsca, o których do tej pory czytałeś jedynie w książkach.

PODBORSKO

podborsko bazy posowieckiePodborsko leży koło Białogardu w województwie zachodniopomorskim. Tam czeka nas podróż w mroczną przeszłość tego miejsca, którego historia dopiero teraz wychodzi w pełni. To postsowiecki podziemny magazyn broni atomowej.

Do głównej hali bunkra w Podborsku za pomocą suwnicy trafiały półtonowe głowice, które żołnierze przepychali do hal magazynowych. Głowice wwożono na wózku, przyczepiano i spuszczano na dolny poziom. Następnie kierowane były do jednej z czterech hal. Każda mogła pomieścić dwadzieścia ładunków Otwierały się przed potężnych drzwi. Każde z nich to 5 ton. Sam bunkier ma około 2 tys. metrów podziemnej powierzchni i zlokalizowany był w miejscu, którego nie było na mapach. Na miejscu ściśle tajnym, czyli na terenie sowieckiej bazy wojskowej. Jest to jedyny w Europie obiekt tego typu w tak doskonałym stanie.

bazy posowieckie podborskoZwiedzać można magazyny, pomieszczenia techniczne, chemiczne, rozdzielnię z systemem alarmowym i telekomunikacyjnym. Zobaczycie tam mnóstwo detali, wiele skrzynek, sejfów i kabli pozostało nietkniętych.