Wycieczki po Polsce

Witamy na stronie biura podróży Polish-Tours, miejsca gdzie znajdziesz najciekawsze wycieczki w najbardziej atrakcyjne rejony Polski.

Dzięki naszej bogatej ofercie wycieczek krajowych będziesz mógł w ciekawy sposób poznać miejsca, o których do tej pory czytałeś jedynie w książkach.

bazy posowieckie żagańLotnisko Żagań-Tomaszowo to lotnisko wojskowe położone w województwie lubuskim. Jest ono częścią kompleksu lotniskowego zaprojektowanego na samowystarczalne miasteczko. Po I wojnie Światowej, na polach położnych pomiędzy miejscowościami Stara Kopernia i Bożnów, Niemcy zbudowali lotnisko szybowcowe. W 1936r. przebudowano je na lotnisko wojskowe z hangarami i budynkami mieszkalnymi dla załogi wojskowej i obsługi lotniska. Po II wojnie światowej, bazę przejęły wojska Radzieckie. Stacjonowały tutaj 42. Tannenberski pułk lotnictwa bombowego, który był jednostką pierwszego uderzenia. Oprócz pułku lotniczego były tutaj: samodzielny batalion zabezpieczenia technicznego lotniska, samodzielny dywizjon rakiet plot. Istniała baza paliw i szpital wojskowy.

żagań bazy posowieckie bunkierW skład tego kompleksu wchodziły dwa betonowe pasy startowe wraz z wieżami kontroli lotów, schronohangary lotnicze, hangary remontowe, garaże na pojazdy oraz inne pomieszczenia magazynowe oraz szereg budynków pomocniczych wraz z osiedlem mieszkaniowym.