Wycieczki po Polsce

Witamy na stronie biura podróży Polish-Tours, miejsca gdzie znajdziesz najciekawsze wycieczki w najbardziej atrakcyjne rejony Polski.

Dzięki naszej bogatej ofercie wycieczek krajowych będziesz mógł w ciekawy sposób poznać miejsca, o których do tej pory czytałeś jedynie w książkach.

TEMPLEWO

templewo bazy posowieckieBaza ta znajduje się przy jeziorach BUSZNO -BUSZENKO. Są tam pozostałości po schronach na pojazdy z rakietami, i kilka bunkrów zasypanych ziemią.. Baza ta jest była atomową bazą po wojskach radzieckich. Jak wynika z nieznanych dotąd dokumentów broń atomowa przez ponad 20 lat znajdowała się na terytorium Polski. Była to jedna z najpilniej strzeżonych tajemnic PRL-u. –

Była to prawdziwa twierdza chroniona przez jednostki specnazu i zamaskowana tak, że z satelitów wyglądały jak pagórki porośnięte lasem, a na spadochroniarzy była zastawiona przez nas pułapka w postaci rzędów metalowych słupów, które uniemożliwiały im bezpieczne lądowanie. Każdy kompleks mógł pomieścić 120 żołnierzy oraz 60 oficerów i techników. Całość była otoczona potrójnym drutem kolczastym podłączonym do wysokiego napięcia. templewo bazy posowieckieDrogi asfaltowe i betonowe przykrywała z góry siatka maskująca. Do dziś zachowały się podtrzymujące je resztki metalowych pierścieni. Wnętrza magazynów z bronią nuklearną strzegły cztery pary stalowych drzwi o grubości pół metra, otwierane były za pomocą mechanizmu hydraulicznego i silników. Do budowy pomieszczeń użyto żelazobetonu. Wszystkie sale wyposażone były w mierniki promieniowania, tzw. liczniki Geigera.