Wycieczki po Polsce

Witamy na stronie biura podróży Polish-Tours, miejsca gdzie znajdziesz najciekawsze wycieczki w najbardziej atrakcyjne rejony Polski.

Dzięki naszej bogatej ofercie wycieczek krajowych będziesz mógł w ciekawy sposób poznać miejsca, o których do tej pory czytałeś jedynie w książkach.

KOMPLEKS RIESE NA DOLNYM ŚLĄSKU

Wrocław II wojnaSwoistym „rajem turystycznym” dla wszystkich miłośników tajemnic, bunkrów, podziemi tajnych kompleksów wojskowych i twierdz jest Dolny Śląsk. Tylko tutaj znajdziecie taką ilość szlaków tropem skarbów i fortyfikacji. Wśród nich najbardziej ekscytujące obiekty kompleksu Riese. Niekończąca się sieć podziemnych tuneli, drążonych w rejonie Wałbrzycha na potrzeby naczelnych władz III Rzeszy. Budowle zarówno podziemne jak i nadziemne porażają swoim ogromem i zastosowaną techniką. Po szlaku tym oprowadzą Was miejscowi przewodnicy i to od nich dowiecie się wszystkiego o powstawaniu obiektów, o losach ludzi tam zatrudnionych, o zdarzeniach z czasów II Wojny Światowej. Zobaczycie urządzenia do prac podziemnych, materiały budowlane, materiały źródłowe i wiele ciekawych eksponatów. Trasa wycieczki obejmie Rzeczkę, Jugowice, Jawornik, Włodarz, Osówkę, Soboń i Sokolec.
Wykwalifikowani przewodnicy opowiedzą Wam o budowie kompleksu, zdarzeniach historycznych IIWŚ, o losach ludzi z tym miejscem związanych. Pokażą Wam w labiryncie korytarzy sprzęt używany podczas budowy, materiały źródłowe i wiele ciekawych eksponatów z tamtego okresu.

II wojna światowa wrocławNierozerwalnie historia kompleksu Riese połączona jest z Zamkiem Książ. Jest on trzecim co do wielkości po Malborku i Wawelu obiektem warownym w Polsce. Przygotowywany był na kwaterę główną Adolfa Hitlera. Zamek wart jest zwiedzenia nie tylko na wspaniałe położenia. Zachęcamy do zwiedzenia ciekawych wnętrz i podziemnych tuneli, budowanych na wypadek nalotu i gotowych do pomieszczenia 2,5 tysiąca ludzi. W okolicach Wałbrzycha, w Ludwikowicach Kłodzkich znajduje się najbardziej tajemnicze miejsce tych okolic. Do dzisiaj nieznane jest przeznaczenie monumentalnej, żelbetowej budowli o kształcie kręgu na potężnych podporach. Inna tajemniczą budowlą są żelbetowe konstrukcje, korytarze i bunkier. Warto obejrzeć także ruiny elektrowni, która miała być zapleczem energetycznym dla całego kompleksu.

2 wojna światowa wrocławDolnośląskie pałace, zamki i kościoły były zapleczem magazynowym dla wywożonych zbytków kultury, dzieł sztuki, złota, biżuterii i pieniędzy zrabowanych przez Niemców w całej Europie. Przewodnicy dolnośląscy chętnie oprowadzą Was po miejscach związanych z tymi tajemniczymi akcjami, a także opowiedzą mnóstwo historii, które do pozostały niewyjaśnione. Te miejsca to pałac w Sichowie, skąd kierowano całą akcją oraz miejsca, gdzie wiadomo, ze na pewno skarby te były przechowywane. Zamek w Bolkowie, zamek Karpniki, zamek Grodna, Pałac Paulinum w Jeleniej Górze, opactwo cystersów w Lubiążu, zamek Czocha i twierdza Srebrna Góra. Do dzisiaj nie wiadomo co stało się z tymi niewiarygodnym bogactwem. Miejsca te warte są zobaczenia. Wiele z nich pełni także rolę muzealną.

wrocław 2 wojna światowaWrocław jest także miejscem skąd warto wyruszyć na zwiedzanie Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego. Prace przygotowawcze do budowy MRU rozpoczęto wiosną 1936 roku. Do wybuchu wojny Niemcy na całej około stukilometrowej linii MRU zdążyli wybudować 106 bunkrów, w tym 21 połączono wspólną siecią podziemnych tuneli o łącznej długości ponad 30 kilometrów i głębokości do 40 metrów. Obecnie MRU stanowi największą atrakcję Ziemi Lubuskiej odwiedzaną przez turystów z całego świata. Oprócz tego w podziemiach mieści się największy w Europie rezerwat nietoperzy. Podziemia Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego są bezcennym zabytkiem sztuki fortyfikacyjnej XX wieku w Polsce i jednym z najciekawszych w Europie