Wycieczki po Polsce

Witamy na stronie biura podróży Polish-Tours, miejsca gdzie znajdziesz najciekawsze wycieczki w najbardziej atrakcyjne rejony Polski.

Dzięki naszej bogatej ofercie wycieczek krajowych będziesz mógł w ciekawy sposób poznać miejsca, o których do tej pory czytałeś jedynie w książkach.

II wojna światowa zielona góraZapraszamy do odwiedzenia największej atrakcji Ziemi Lubuskiej, jednego z najciekawszych i największych obiektów architektury militarnej w Europie.

Międzyrzecki Rejon Umocniony to potężny system poniemieckich fortyfikacji, powstały w latach 30. Położony jest w łuku Odry i Warty oraz rozciąga na odcinku ok. 100 km. Najważniejszym elementem fortyfikacji jest system podziemnych tuneli wybudowanych w okolicach Międzyrzecza, o łącznej długości przekraczającej 30 km. Podziemia stanowią element Muzeum Fortyfikacji i Nietoperzy. Międzyrzecki Rejon Umocniony to jeden z najbardziej znanych produktów turystycznych Ziemi Lubuskiej. Oprócz betonowych umocnień wybudowano także schrony drewniano-ziemne, betonowe stanowiska karabinów maszynowych i umocnione stanowiska artylerii, a także rozmaite konstrukcje, które miały udawać bunkry. Sercem tego „arcydzieła dwudziestowiecznej sztuki militarnej” są połączone labiryntem korytarzy kilkukondygnacyjne bunkry. Poza linią fortyfikacji można jednak natknąć się na wcale nie mniej ciekawe obiekty. W Sokolej Dąbrowie zachował się w niezłym stanie ufortyfikowany węzeł łączności. Kompleks składał się z kilku budowli. Dziś oprócz pancernej stodoły o ścianach grubych nawet na 60 cm i wzmocnionym blachą falistą dwudziestocentymetrowym stropie, możemy tu podziwiać telefoniczną przełącznicę z głowicami kabli telefonicznych. Stodoła jest doskonale zamaskowana – nikomu nie przyjdzie do głowy, że ten na pozór drewniany budynek gospodarczy mógł kiedykolwiek pełnić inne funkcje.

zielona góra ii wojna światowaLasy w okolicy Nowogrodu Bobrzańskiego i Brożka skrywają jeden z sekretów II wojny światowej. Wzdłuż Nysy Łużyckiej wznoszą się tajemnicze betonowe budowle. Wyrastające oraz ukryte w ziemi nawet na głębokości pięciu pięter. Bunkrowy las był znakomicie zamaskowany. Sławę tej fabryce amunicji zapewniły tajemnicze, betonowe konstrukcje, które skrywa kilka pagórków. Po wejściu na ich szczyt widoczne są silosy robiące niesamowite wrażenie. Betonowe konstrukcje ukryte w pagórkach służyły do przechowywania materiałów wybuchowych – przede wszystkim nitrogliceryny. Skomplikowaną budowę ma system rozwiązań hydrotechnicznych i technologicznych zakładu. Plątanina kanałów, basenów, tam, zbiorników i studni to nieodgadniona zagadka. To właśnie ten system – obok silosów – sprawił, że obszar przyciąga poszukiwaczy skarbów.
Zapewnimy Wam pomoc profesjonalnych przewodników, którzy pokażą Wam najbardziej tajemnicze miejsca i opowiedzą o tych niezwykłych miejscach.