Wycieczki po Polsce

Witamy na stronie biura podróży Polish-Tours, miejsca gdzie znajdziesz najciekawsze wycieczki w najbardziej atrakcyjne rejony Polski.

Dzięki naszej bogatej ofercie wycieczek krajowych będziesz mógł w ciekawy sposób poznać miejsca, o których do tej pory czytałeś jedynie w książkach.

fort gerharda świnoujścieZapraszamy wszystkich na niezwykłe spotkanie z historią. Musicie koniecznie odwiedzić Fort Gerhada w Świnoujściu. Spotkają Was tu atrakcje jakich na próżno szukać w innych muzeach. Poznawanie historii w połączeniu z zabawą i przygodą powoduje, że miejsce to jest miejscem niezwykłym.

Fort Gerharda – zwany również Fortem Wschodnim, to jeden z fortów Twierdzy Świnoujście. Należy do najlepiej zachowanych XIX wiecznych pruskich fortów nadbrzeżnych w Europie. Położony jest na wyspie Wolin, na prawym brzegu ujścia cieśniny Świny.
Fort Gerharda jest siedzibą grupy rekonstrukcyjnej 34 Pułku Fizilierów im. Królowej Szwedzkiej Victorii i jest jedna z głównych atrakcji w trakcie wycieczki. W Reducie Fortu Gerharda zlokalizowane jest Muzeum Obrony. W muzeum znajdują się eksponaty związane z historią rozwoju obrony wybrzeża, ze szczególnym uwzględnieniem historii rozwoju fortyfikacji nadbrzeżnych. Kolekcja zbiorów jest imponująca i zadowoli każdego miłośnika militariów. Aby wrażenia ze zwiedzania fortu były pełne warto skorzystać z pomocy wykwalifikowanych przewodników ubranych w pruskie stroje. Niezapomniana atrakcja są pokazy rekonstrukcyjne z różnych epok historycznych, z których najważniejsze są trzydniowe Dni Twierdzy. Odbywaja się tutaj także zloty pojazdów militarnych.

twierdza świnoujścieDla wszystkich żądnych przygody załoga fortu ma niezwykła propozycję. Udzieli wam przeszkolenia wojskowego, po którym zostaniecie mianowani na pierwszy historyczny stopień wojskowy i staniecie się rezerwistami regimentu. Przed Wami wielka przygoda – ciężkie szkolenie i prawdziwa podróż w czasie, podczas której przejdziecie próbę ciemności, nauczycie się musztry wojskowej i przejdziecie wiele ciężkich prób. Inni turyści z przyjemnością pospacerują po najdłuższym w Europie kamiennym falochron, sięgającym przeszło 1400 metrów.