Wycieczki po Polsce

Witamy na stronie biura podróży Polish-Tours, miejsca gdzie znajdziesz najciekawsze wycieczki w najbardziej atrakcyjne rejony Polski.

Dzięki naszej bogatej ofercie wycieczek krajowych będziesz mógł w ciekawy sposób poznać miejsca, o których do tej pory czytałeś jedynie w książkach.

twierdza osowiecTwierdza Osowiec to rosyjska twierdza znajdująca się na trasie Białystok – Ełk. , Została zbudowana w drugiej połowie XIX wieku jako typowa twierdza zaporowa. Składała się ona z 4 fortów. Nigdy nie została zdobyta.

Zwiedzanie warto rozpocząć od ścieżki turystycznej wokół twierdzy. Można na niej zobaczyć z odległości muzeum historyczne i kilka armat. Na sam teren twierdzy można wejść wyłącznie z przewodnikiem. Wycieczkę z Wami zaczną oni od muzeum twierdzy. To właśnie tutaj zobaczycie broń używaną w walce, mundury żołnierzy oraz tysiące innych przedmiotów charakterystycznych dla wojen w tym okresie. Tutaj poznacie historię budowy twierdzy. Po wyjściu z muzeum przewodnik oprowadzi Was po korytarzach twierdzy. Poza zwiedzeniem naziemnej części będziecie mieli możliwość zwiedzenia jej rozległych podziemi. Ważną rolę w twierdzy odgrywały kaponiery i półkaponiery. Na jej terenie znajdowały się baraki magazynowe, zespół ceglanych i drewnianych domów a nawet cerkiew. Warto odwiedzić to miejsce aby poznać nowe fakty z historii.