Wycieczki po Polsce

Witamy na stronie biura podróży Polish-Tours, miejsca gdzie znajdziesz najciekawsze wycieczki w najbardziej atrakcyjne rejony Polski.

Dzięki naszej bogatej ofercie wycieczek krajowych będziesz mógł w ciekawy sposób poznać miejsca, o których do tej pory czytałeś jedynie w książkach.

twierdza poznańTwierdza Poznań to jedne z najlepiej zachowanych fortyfikacji w Europie. Rozproszone po Poznaniu forty intrygują odwiedzających miasto turystów.

Dla celów turystycznych organizowane są dni, podczas których udostępniane są forty III, IVa, Va i VII, a prócz nich muzea na Cytadeli, Śluza Katedralna oraz schrony przeciwlotnicze pod parkiem Wilsona. Na wszystkich pragnących odwiedzić te miejsca czekają przewodnicy w historycznych mundurach. Prócz zwiedzania, przyjrzeć się można historycznym rekonstrukcjom i skorzystać ze strzelnicy pneumatycznej. Na terenie Fortu IVa, prócz wycieczki po jego zabudowaniach, organizowana jest prezentacja średniowiecznego uzbrojenia wojennego. Przewodnicy, którzy zaprezentują się w replikach XIX-wiecznych mundurów pruskich przeprowadzą dla Was podstawowe szkolenie militarne.
Fort VII – Colomb w czasie II wojny światowej stał się pierwszym na ziemiach polskich obozem koncentracyjnym. Muzeum dokumentuje martyrologię Wielkopolan w czasie okupacji hitlerowskiej. Gromadzi wszelkiego rodzaju eksponaty z tego zakresu. Posiada bogaty zbiór korespondencji obozowej, rysunki, fotografie, dokumenty osobiste więźniów, dokumenty wystawiane przez niemieckie władze okupacyjne oraz przedmioty codziennego użytku: medaliony z chleba, portfele, słowniczki, różańce.

poznań twierdzeNa terenie dawnego Fortu Winiary powstało Muzeum Uzbrojenia. We wnętrzu dawnego specjalnego laboratorium wojennego (SKL) zobaczyć można wystawę broni, mundurów i wyposażenia wojsk niemalże wszystkich narodowości, które przebywały na terenie Fortu Winiary. W poznańskim muzeum jest wiele wszelkich rodzajów broni piechoty. Dla znawców broni miejsce to jest atrakcją na skalę europejską.
Warto odwiedzić także Fort Va. Zbudowany został w latach 1887-1890, przez armię pruską i jest jednym z 18 fortów wchodzących w skład drugiego pierścienia Twierdzy Poznań. Ogromy korytarz ginący w mroku, pomieszczenia, w których jednocześnie mogło spać 50 żołnierzy, dobrze zachowana żołnierska latryna, niesamowite tunele prowadzące w głąb ziemi i wiele innych niespodzianek czeka na zwiedzających. Dzięki trasie turystycznej można podczas godzinnego zwiedzania w towarzystwie przewodnika obejrzeć najważniejsze elementy fortu w części nadziemnej i podziemnej.