Wycieczki po Polsce

Witamy na stronie biura podróży Polish-Tours, miejsca gdzie znajdziesz najciekawsze wycieczki w najbardziej atrakcyjne rejony Polski.

Dzięki naszej bogatej ofercie wycieczek krajowych będziesz mógł w ciekawy sposób poznać miejsca, o których do tej pory czytałeś jedynie w książkach.

TWIERDZA PRZEMYŚL

twierdza przemyślNajważniejszym punktem turystycznym Przemyśla jest cały zespół fortyfikacji Twierdzy Przemyśl, która na początku XX wieku, była jedną z największych twierdz nowożytnych Europy. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, iż wokół fortów Przemyśla zachował się krajobraz niezmieniony od czasów I wojny światowej.. Zachowały się zarówno relikty zadrzewień maskujących, malownicze drogi rokadowe, powiązania widokowe fortów, jak również pozostałości licznych okopów.

Jednym z obiektów całego fortecznego kompleksu jest Fort VIII „Łętownia” w Kuńkowcach. W jego wnętrzu można zwiedzić ciekawą ekspozycję poświęconą Twierdzy Przemyśl. Blisko fortu zobaczyć można rekonstrukcję średniowiecznego, drewnianego grodu wraz z podgrodziem.

przemyśl twierdzaW Żurawicy warto zwiedzić Fort „Werner”, który należy do fortów artyleryjskich, jednowałowych. Jest bardzo dobrze zachowany, zwiedzając fort zobaczymy zachowane w całości koszary szyjowe, w których znajduje się ekspozycja muzealna, schron amunicyjny, schrony pogotowia, drożną poternę osiową łącząca obecnie schron główny z fosą oraz dobrze zachowany w fosie mur przeciwstoku.

Na terenie dzisiejszego Parku Zamkowego zobaczymy fort pomocniczy pierścienia wewnętrznego Fort XVIc „Trzy Krzyże”.
Fort artyleryjski „Salis-Soglio” w Siedliskach to nietypowy fort artyleryjski, jest jednym z najlepiej zachowanych i najefektowniejszych elementów pierścienia zewnętrznego przemyskiej twierdzy. Na terenie fortu zachowały się m.in.: ceglana brama wjazdowa, koszary szyjowe z kazamatami, magazynami amunicji i szybami wind, stanowiska artylerii i schrony dla załogi na wale fortu.

twierdze przemyślW fort XV „Borek” w Siedliskach zobaczyć można m.in. odrestaurowaną bramę wejściową, koszary połączone ze schronem głównym, relikty tradytora z odbudowanym punktem obserwacyjnym oraz ruiny baterii pancernej.