Wycieczki po Polsce

Witamy na stronie biura podróży Polish-Tours, miejsca gdzie znajdziesz najciekawsze wycieczki w najbardziej atrakcyjne rejony Polski.

Dzięki naszej bogatej ofercie wycieczek krajowych będziesz mógł w ciekawy sposób poznać miejsca, o których do tej pory czytałeś jedynie w książkach.

OŚWIĘCIM

auschwitz birkenauNajważniejsze Miejsce Pamięci w świecie, symbol Holokaustu i największego nazistowskiego mordu. Miasto Oświęcim w okresie II Wojny Światowej było świadkiem największej zbrodni popełnionej przez nazistowskie Niemcy. To tutaj powstał największy obóz koncentracyjny Auschwitz – Birkenau. Życie straciło tu ponad milion ludzi. Aby zapoznać się z miejscem, które stało się symbolem Holokaustu i nazistowskich zbrodni popełnionych na Polakach, Żydach, Romach i innych narodach proponujemy Wam odwiedzenie obu części byłego obozu – zarówno Auschwitz I jak i Auschwitz II-Birkenau. Koniecznie w towarzystwie wyspecjalizowanych przewodników, którzy w profesjonalny sposób przybliżą tragiczną historię tego miejsca, a także zapewnią sprawne poruszanie się po całym terenie byłego obozu.

Najważniejsze wystawa Auschwitz istnieje już od 1947 roku (zastąpiona 1955 roku nową) i jest najważniejszym punktem w trakcie zwiedzania obozu. Jest to najbardziej istotny element zwiedzania byłego obozu.

Zobaczycie tam wstrząsające fotografie dokumentalne, fotokopie dokumentów, modele, rzeźby. Niewiarygodnie okrutne w swojej wymowie eksponaty historyczne między innymi: ubrania więźniarskie, prycze, sprzęty w jakie były wyposażone pomieszczenia więźniarskie i rzeczy osobiste odebrane deportowanym więźniom uzmysłowią wszystkim zwiedzającym ogrom tragedii tamtych czasów.
Udostępnione są do zwiedzania budynki i baraki, te zachowane i zrekonstruowane, ruiny krematoriów, kilometry ogrodzeń.
Przewodnicy oświęcimscy zaproszą Was także do zwiedzania , oprócz wystawy ogólnej także innych ekspozycji stałych, określanych jako narodowe. Jako pierwszą otwarto w 1960 r. wystawę narodową Czechosłowacji, a później następne: Węgier, Związku Radzieckiego, Jugosławii, Belgii i Danii. Do tej idei przyłączyły się później takie państwa jak: Bułgaria, Austria, Francja, Holandia i Włochy.
Jedną z większych jest ekspozycja: „Męczeństwo, walka i zagłada Żydów w latach 1933-1945”.

W trakcie zwiedzania będziecie Państwo mieli okazję zobaczenia dokumentalnego filmu, ukazującego ogrom zbrodni dokonanej w tym miejscu.