Wycieczki po Polsce

Witamy na stronie biura podróży Polish-Tours, miejsca gdzie znajdziesz najciekawsze wycieczki w najbardziej atrakcyjne rejony Polski.

Dzięki naszej bogatej ofercie wycieczek krajowych będziesz mógł w ciekawy sposób poznać miejsca, o których do tej pory czytałeś jedynie w książkach.

WARSZAWA UNESCO

stare miasto warszawaStare Miasto to historyczne centrum i najstarsza część Warszawy, a jednocześnie salon kulturalny stolicy. Założone w XIII wieku jako gród książęcy i osada otoczona murami Dzięki doskonałej odbudowie wpisane w 1980 roku na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. W towarzystwie warszawskich przewodników niezapomniane wrażenia pozostaną w Waszej pamięci po wędrówce szlakiem Starego Miasta. . Do zwiedzenia zaprasza Was Trakt Królewski, najbardziej reprezentacyjna arteria miasta, której trasa łączy dawne rezydencje królewskie. Rozpoczyna się przy Placu Zamkowym i biegnie przez Łazienki Królewskie, aż do Wilanowa. Kształtowany przez wieki kompleks urbanistyczny urzeka klimatem kościołów, parków i rezydencji. Plac Zamkowy budowany w XV wieku był rezydencją książąt mazowieckich. Z chwilą przeniesienia stolicy z Krakowa, stał się siedzibą króla oraz władz. Krakowskie Przedmieście jest jedną z najpiękniejszych ulic Warszawy. Po gruntownym remoncie ulica zmieniła się w szeroki deptak z wąską jezdnią pośrodku. Wzdłuż chodników umieszczono m.in. szklane kubiki z reprodukcjami obrazów XVIII-wiecznej Warszawy pędzla Canaletta, a Nowy Świat stał się najruchliwszą ulicą z licznymi sklepami, kawiarenkami i letnimi ogródkami. Po wojnie częściowo odtworzono fasady dawnych domów, a gdzieniegdzie zbudowano neutralne stylowo kamienice. Liczne tablice pamiątkowe na domach informują o sławnych mieszkańcach, wśród których byli m.in.: Leopold Staff (ul. Nowy Świat 60), Karol Szymanowski (ul. Nowy Świat 47) oraz Julian Tuwim (ul. Nowy Świat 25). Ważnym punktem komunikacyjnym stolicy jest Plac Trzech Krzyży, gdzie już w XVII wieku zbiegały się najważniejsze trakty. Plac zwany był wtedy Rozdrożem Złotych Krzyży od ustawionych na kolumnach pozłacanych krucyfiksów, które znajdują się tam do dziś.