Wycieczki po Polsce

Witamy na stronie biura podróży Polish-Tours, miejsca gdzie znajdziesz najciekawsze wycieczki w najbardziej atrakcyjne rejony Polski.

Dzięki naszej bogatej ofercie wycieczek krajowych będziesz mógł w ciekawy sposób poznać miejsca, o których do tej pory czytałeś jedynie w książkach.

ZAMOŚĆ UNESCO

stare miasto zamośćSwój przydomek Zamość uzyskał za sprawą unikalnego zespołu architektoniczno-urbanistycznego Starego Miasta, wpisanego na listę zabytków UNESCO. Atrakcyjne trasy turystyczne, którymi poprowadzą Państwa zamojscy przewodnicy zaczynają się w centralnym punkcie miasta. Jest nim Ratusz, w obecnym kształcie, z 52-metrową wieżą i monumentalnymi, dwuskrzydłowymi schodami przebudowany w drugiej połowie XVIII w. Niewątpliwą atrakcją Zamościa jest fakt istnienia w tym mieście trzech rynków. Największy z nich to Rynek Wielki. Jest centralnym punktem, najbardziej reprezentacyjnym , a jednocześnie jednym z najbardziej okazałych XVI-wiecznych placów w Europie. Na środku placu krzyżują się dwie główne ulice miasta: ul. Grodzka, łącząca pałac Zamoyskich z bastionem VII i ulice Ratuszowa i Moranda, łącząca rynki: Wodny, Wielki i Solny. Jest jednym z trzech rynków zamojskiego Starego Miasta jest także Rynek Solny. Przez wiele lat, aż do 1942 roku pełnił rolę placu targowego. Nazwę zawdzięcza soli sprowadzanej z Wieliczki. Zachowały się do naszych czasów podcieniowe kamienice z lukarnami i gipsowymi wzorami. Kolejny to Rynek Wodny. Nazwę zawdzięcza bliskiemu sąsiedztwu zbiornika wodnego, tzw. Zalewy Wielkiej. Prawdopodobnie nigdy nie był miejscem handlu. Stały przy nim podcieniowe domy znakomitych mieszkańców Zamościa, m.in. sekretarza Jana Zamoyskiego. Dziś Rynek Wodny jest skwerem z fontanną, a otaczające go kamienice powstały na przełomie XIX i XX w.