Wycieczki po Polsce

Witamy na stronie biura podróży Polish-Tours, miejsca gdzie znajdziesz najciekawsze wycieczki w najbardziej atrakcyjne rejony Polski.

Dzięki naszej bogatej ofercie wycieczek krajowych będziesz mógł w ciekawy sposób poznać miejsca, o których do tej pory czytałeś jedynie w książkach.

TORUŃ UNESCO

zespół miejski ToruńZnaczący wpływ na unikalną architekturę Torunia miał fakt, że założony został przez Zakon Krzyżacki w roku 1230. Cały zespół staromiejski Torunia jest jednym z najcenniejszych zespołów zabytkowych w Polsce. W 1997 został on wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Obejmuje Stare i Nowe Miasto z zachowanym prawie bez zmian XIII-wiecznym układem urbanistycznym oraz teren zamku krzyżackiego. W Toruniu znajduje się największa – po Krakowie – liczba autentycznych zabytków sztuki i architektury gotyckiej w Polsce. Gotyk jest znakiem rozpoznawczym Torunia. Zachowane w Toruniu domy mieszkalne stanowią największy i najlepiej zachowany zespół gotyckiej architektury mieszkalnej w Europie północnej

Wśród doskonale zachowanych obiektów warte zwiedzenia są: Dom Mikołaja Kopernika, zbudowana w XIV w Brama Klasztorna, średniowieczna Brama Żeglarska, Brama Mostowa, zbudowana w 1432 roku, Toruński ratusz, który jest jednym z największych ceglanych budynków tego typu w Europie.

Doświadczeni toruńscy przewodnicy oprowadzą Was po robiących wrażenie, monumentalnych gotyckich świątyniach: Kościele Św. Jakuba, Kościele Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, Katedrze pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty.
Pokażą Wam Krzywą Wieżę, pomnik Kopernika, pomnik Flisaka, ruiny Zamku Krzyżackiego i Zamku Dybowskiego.