Wycieczki po Polsce

Witamy na stronie biura podróży Polish-Tours, miejsca gdzie znajdziesz najciekawsze wycieczki w najbardziej atrakcyjne rejony Polski.

Dzięki naszej bogatej ofercie wycieczek krajowych będziesz mógł w ciekawy sposób poznać miejsca, o których do tej pory czytałeś jedynie w książkach.

CZOCHA

Zamek CzochaZamek Czocha znajduje się w malowniczej i zacisznej okolicy w pobliżu miejscowości Leśna. Wzniesiono go z inicjatywy króla czeskiego Wacława II w XIII wieku jako twierdzę obronną. Położony jest malowniczo na wzgórzu w dolinie rzeki Kwisy. W XVI wieku został przebudowany ze średniowiecznej warowni obronnej na okazałą rezydencję renesansową. Dzięki architektowi Bodo Ebhardtowi, po przebudowie i modernizacji, Czocha stała się jednym z najpiękniejszych zabytków Dolnego Śląska. Cały zamek składa się z dwóch przedzamczy: górnego i dolnego, fosy z przerzuconym nad nią kamiennym mostem oraz zamku górnego, obejmującego zespół budynków z wewnętrznym dziedzińcem i stojącą w jego obrębie tzw. studnią niewiernych żon. Wejście główne prowadzi przez bramę z wczesnobarokowym portalem zdobionym kartuszami herbowymi oraz rzeźbą z wizerunkiem szermierza, a nad całością góruje masywna, okrągła wieża nakryta renesansowym hełmem z drewnianą kulminacją

Polecamy wycieczki w towarzystwie przewodnika po zamku i okolicy dla wszystkich turystów. Łoże z zapadnią, tajne przejścia, lustro spełniające życzenia, studnia niewiernych żon, sale tortur oraz rejsy statkiem – to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają w XIII – wiecznym Zamku . Przewodnicy wplotą w wątki historyczne opowieść o śmierci niewiernej żony i tajemniczej białej damy odwiedzającej dziedziniec. Zamek ten kryje w sobie wiele tajemnic, głównie z czasów II Wojny Światowej i o nich dowiecie się od przewodnika podczas wycieczki. Ciekawą atrakcją jest również kryształowe lustro, które spełnia życzenia. Trzeba jedynie spojrzeć sobie głęboko w oczy w jego odbiciu, pomyśleć życzenie i zakręcić się wokół trzy razy na prawej pięcie. Z kolei w oryginalnym czteroskrzydłowym lustrze, które znajduje się obok sali małżeńskiej, można obejrzeć się z każdej strony. Panoramę okolicy warto podziwiać z wieży, na której szczyt prowadzi 98 schodów, a jej dwa ostatnie piętra wykonane są wyłącznie z drewna. Przy wejściu na wieżę można obejrzeć loch głodowy. Z kolei w kamiennym lochu w podziemiach znajdują się sale tortur ze sprzętem do wykonywania kaźni i piętna. Ciekawą atrakcją jest nocne zwiedzanie Zamku Czocha z pochodem Białej Damy i efektami pirotechnicznymi, pokazem walk rycerskich, degustacją win i miodów pitnych.

Wasz pobyt na Zamku Czocha uatrakcyjnią pokazy walk rycerskich, występy zespołu muzyki dawnej i kameralnej, zabawy przy wtórze kapeli zamkowej.

Zamek Czocha jest miejscem, gdzie były kręcone takie filmy: „Gdzie jest generał”, „Wiedźmin”, „Dwa światy”, „Dywersant”, „Sensacje XX wieku” oraz „Tajemnica Twierdzy Szyfrów”.
Atrakcją dla gości są wycieczki rowerowe i piesze oraz spływy kajakowe.