Wycieczki po Polsce

Witamy na stronie biura podróży Polish-Tours, miejsca gdzie znajdziesz najciekawsze wycieczki w najbardziej atrakcyjne rejony Polski.

Dzięki naszej bogatej ofercie wycieczek krajowych będziesz mógł w ciekawy sposób poznać miejsca, o których do tej pory czytałeś jedynie w książkach.

KÓRNIK

zamek w kórnikuW otoczeniu rozległego zabytkowego parku i w sąsiedztwie Jeziora Kórnickiego stoi romantyczna rezydencja, wzniesiona na korzeniu późnośredniowiecznego zamku rycerskiego. To Zamek w Kórniku, zabytek klasy zerowej. Uważany jest za jeden z najpiękniejszych polskich przykładów nowożytnej architektury neogotyckiej. Pełni dzisiaj funkcje muzealne i jest wyposażony w wielką liczbę pamiątek historycznych, rzeźb, mebli, militariów, obrazów, trofeów myśliwskich, zbiorów podróżniczych, etnograficznych oraz archeologicznych.

W zmodernizowanym zamku Tytus Działyński stworzył rezydencję rodzinną i umieścił w nim gromadzoną przez siebie wspaniałą bibliotekę pełną starych druków, map i rękopisów a także zbiór pamiątek narodowych.

Wnętrza otrzymały ozdobny wystrój. Na parterze mieszczą się dawne pokoje mieszkalne, m. in. apartamenty właściciela zamku, pokój pani domu, salon i sala jadalna. Na piętrze znajduje się duża sala muzealna, a także biblioteka i pokoje gościnne używane obecnie jako pomieszczenia biblioteczne.

zamek kórnikZwiedzanie zamku ułatwią Wam wykwalifikowani przewodnicy, którzy zorganizują wycieczkę tak, aby turyści zobaczyli i dowiedzieli się jak najwięcej. Będziecie mogli zajrzeć do pokoju Władysława Zamoyskiego z cennym umeblowaniem, odwiedzić Pokój Generałowej, którego ściany zdobią cenne obrazy i szkice, a sam pokój jest przepięknie umeblowany.

Jednym z najbardziej reprezentacyjnych pomieszczeń jest Salon, zdobiony złoconymi sztukateriami. Stanowi on też swoistą galerię portretów rodzinnych. Pokój ten zachował w pełni swoje oryginalne, XIX-wieczne wyposażenie. Tu stoi fortepian, na którym w mieszkaniu Klaudyny z Działyńskich Potockiej grywał sam Fryderyk Chopin.
Przewodnik zaprowadzi Was do Sali Herbowej zwanej Jadalną. Niezwykłą jej ozdobą jest strop, w którym w 71 skrzyńcach umieszczone są tarcze z herbami rycerstwa polskiego.

W Zakątku Myśliwskim urządzona została ekspozycja kolekcji etnograficznej zebranej przez Władysława Zamoyskiego w Australii i Melanezji. Najbardziej reprezentacyjną Salą jest Sala Mauretańska. Znajduje się tutaj niezwykle cenna kolekcja broni i zbroi, w tym jedna z dwóch zachowanych w Polsce pełnych zbroi husarskich. Wyposażenie stanowią obrazy, zabytki sztuki kościelnej oraz inne drobniejsze pamiątki rodzinne.

Warto odwiedzić powozownię, która jest miejscem eksponowania powozów londyńskich, kupionych przez Jana Działyńskiego w Paryżu w 1856 roku od lorda Pembrocka.