Wycieczki po Polsce

Witamy na stronie biura podróży Polish-Tours, miejsca gdzie znajdziesz najciekawsze wycieczki w najbardziej atrakcyjne rejony Polski.

Dzięki naszej bogatej ofercie wycieczek krajowych będziesz mógł w ciekawy sposób poznać miejsca, o których do tej pory czytałeś jedynie w książkach.

MALBORK

zamek MalborkXIV i XV stuleciu Malbork był największym zamkiem świata, jednym z ważniejszych miejsc na politycznej mapie średniowiecznej Europy, a zarazem centrum kultury rycerskiej. Całość zajmowała obszar ok. 21 ha dorównując powierzchni niektórych miast europejskich i wielokrotnie przekraczając wielkość typowej średniowiecznej warowni. . To największy gotycki zespół zamkowy na świecie. Uważany jest za największą budowlę ceglaną wzniesioną rękami człowieka. W 1997 zamek został wpisany na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO.

Dzisiaj Zamek Malbork to ogromne muzeum, gdzie prezentowane są t rekonstrukcje historycznych wnętrz, broń palna i biała, znaleziska archeologiczne, kolekcje minerałów, a także bardzo atrakcyjne wystawy czasowe. Najlepiej zwiedzać zamek jest z wykwalifikowanym przewodnikiem, co daje możliwość uzyskania pełnej informacji na wszelkie tematy, które nas zainteresują. Poprowadzą oni turystów szlakiem, który rozpocznie się przy moście zwodzonym, poprzez wnętrza sieni, kaplicy i refektarza do zachodniego skrzydła z zespołem sal Wielkiego Refektarza i ciasną piwnicą wyposażoną w piec ogrzewający to obszerne wnętrze. zamek w malborkuPokażą średniowieczne pokoje gościnne i sale ekspozycyjne. W najciekawszych architektonicznie wnętrzach prezentowane są eksponaty z kolekcji bursztynów oraz mieści się tam ekspozycja dawnych militariów, od czasów średniowiecznych po współczesne

Przewodnicy podczas wycieczki zaprezentują także Pałac Wielkich Mistrzów, w którym możemy podziwiać reprezentacyjne sale: Refektarz Letni, Refektarz Zimowy, Salę Królewiecką i Narożną, a także prywatne apartamenty mistrzów z sypialnią, garderobą i przylegającą do Sieni Niskiej kaplicą.

Kolejnym obiektem na trasie wycieczki jest zamek wysoki, w którego podziemiu atrakcją jest kuchnia średniowieczna z potężnym okapem i paleniskiem, a także cela dla najważniejszych więźniów Zakonu. Zamki i pałace - malborkZnajduje się tam także wystawa poświęcona historii plemion pruskich oraz komnaty dostojników krzyżackich: komtura domowego, kucharza i skarbnika. Dodając, że na trasie wycieczki przewodnicy pokażą Wam jeszcze jadalnię konwentu oraz kościół Najświętszej Maryi Panny, a także zaproszą na podziwianie panoramy Żuław z 66metrowej wieży i wiele innych atrakcji, to wyprawa do malborskiego zamku zapisze się w Waszej pamięci jako jedna z najbardziej atrakcyjnych.