Wycieczki po Polsce

Witamy na stronie biura podróży Polish-Tours, miejsca gdzie znajdziesz najciekawsze wycieczki w najbardziej atrakcyjne rejony Polski.

Dzięki naszej bogatej ofercie wycieczek krajowych będziesz mógł w ciekawy sposób poznać miejsca, o których do tej pory czytałeś jedynie w książkach.

PSZCZYNA

Zamki i pałace - pszczynaZamek Pszczyński to dawna rezydencja książąt Hochberg von Pless, klasycystyczny pałac magnacki w Pszczynie który wraz z 48 ha parkiem tworzy zespół pałacowo-parkowy. Obecny kształt zamku i parku wiąże się z postacią księcia Hana Heinricha XI. W tym czasie Pszczyna odwiedzana była przez królów pruskich, niemieckich cesarzy oraz ich królewskich gości z całej Europy, a sam Hans Heinrich XI pełnił na dworze berlińskim godność cesarskiego Wielkiego Łowczego. Koniecznością więc stało się posiadanie rezydencji godnej pozycji księcia.

W Zamku Pszczyńskim mieści się najzasobniejsze w eksponaty muzeum wnętrz w Polsce, w którym zachowało się około 80% oryginalnego wyposażenia wnętrz z przełomu wieków XIX/XX. Pałac najlepiej prezentuje się widziany od strony parku, gdy jego masywna sylwetka odbija się dodatkowo w małym jeziorku parkowym.

pszczynaPrzewodnicy poprowadzą was przez Bramę Wybrańców do pomieszczeń, które dosłownie porażają swoim pięknem. Pełnych różnego rodzaju sprzętów codziennego użytku, obrazów oraz ciekawie pomalowanych ścian i sufitów. Podczas wycieczki po zamku przewodnicy pokażą Wam przepiękne i niepowtarzalne apartamenty cesarskie wspaniałe salony, sypialnie, biblioteki, sale balowe, Gabinet Miniatur i Zbrojownia w gotyckich piwnicach zamku.Największe wrażenie robi sala lustrzana, a widoki z okien pałacowych komnat na przepiękny park jeszcze je potęgują. Amatorzy łowiectwa na pewno dłużej zabawią w sali myśliwskiej. Duże wrażenie robi na Was łazienka księżnej Daisy z toaletą . Przejdziecie przez wnętrza, w których znajdują się komnaty, salony, galerie, biblioteka, schody paradne i westybul. Odwiedzicie apartamenty cesarskie. Poczujecie ducha czasów w sypialni Cesarza, garderoba, gabinecie, salonie dębowym i sypialni Cesarzowej. Przewodnicy zwrócą Wam uwagę na niezwykłe detale: lustra w złotych ramach, rzeźbione ławy, zegary podłogowe, łoża z baldachimami, mosiężne kandelabry, złocone szezlongi czy kryształowy żyrandol z 48 świecami.

pszczynaPszczyna to nie tylko pałac. Polecamy fantastyczny park, po którym spacer jest niezapomnianym przeżyciem. Można tu nie tylko pospacerować. Polecamy zwiedzanie na wynajętym rowerze lub skorzystać z przejażdżki po parku książęcym powozem. W parku znajdują się liczne dodatki ozdobne jak położony nieopodal zamku pawilon herbaciany. Na terenie parku znajdują się też grobowce byłych właścicieli. W jednej z części parku znajduje się zagroda z żubrami i innymi zwierzętami.

W parku pałacowym znajduje się również warty zobaczenia Skansen Wsi Pszczyńskiej. Zgromadzono tu zabytki architektury drewnianej ziemi pszczyńskiej, sprzęt rolniczy, wyposażenie dawnych wiejskich gospodarstw.

Zamek w Pszczynie to także miejsce wielu wydarzeń kulturalnych znanych w całej Europie. Wielu koncertów, wystaw i wernisaży, które mogą być wspaniałym i atrakcyjnym dopełnieniem wycieczki po zamku.

Doskonałe miejsce dla miłośników wycieczek krajoznawczych, kulturowych i historycznych. Piękne miejsce nie tylko dla entuzjastów historii i pięknych pałaców.