Wycieczki po Polsce

Witamy na stronie biura podróży Polish-Tours, miejsca gdzie znajdziesz najciekawsze wycieczki w najbardziej atrakcyjne rejony Polski.

Dzięki naszej bogatej ofercie wycieczek krajowych będziesz mógł w ciekawy sposób poznać miejsca, o których do tej pory czytałeś jedynie w książkach.

WARSZAWA

warszsawaPoczątki Zamku Królewskiego sięgają XIV wieku. Rozbudowywany w XVI i XVII w., za czasów Zygmunta III Wazy był rezydencją królewską, miejscem obrad sejmu, centrum administracyjnym i kulturalnym kraju. We wrześniu 1939 r. Zamek został zbombardowany, a we wrześniu 1944 r. został wysadzony przez wojska niemieckie. Po odbudowie, w 1984 r. udostępniono zwiedzającym zrekonstruowane wnętrza.
Zapraszamy do spaceru po Zamku pod opieką przewodnika. Do zwiedzenia jego pięknych, niezwykle ważnych dla dziejów Rzeczypospolitej wnętrz. Trasa tej niezwykłej wycieczki pozwoli Wam zwiedzić wszystkie atrakcje zamku. Zobaczycie Apartament Wielki i Królewski, Galerię Czterech Pór Roku, Nową Izbę Poselską, Sale Senatorska, Pokoje Matejkowskie i Wielką Antyszambrę.

WarszawaPrzejdziecie przez Galerię Owalną, w której znajdują się niezwykle arrasy brukselskie z połowy XVI w. oraz portrety monarchów polskich z przełomu XVI i XVII w, a także przez Salę Rady, którą odbudowano na podstawie jej oryginalnego projektu z 1784 roku. Służyła ona w czasach Stanisława Augusta jako sala posiedzeń Rady Nieustającej, pierwszego w Polsce stałego rządu. Na ścianach wiszą przedstawiające wybitnych działaczy Sejmu Czteroletniego. Warta zobaczenia jest Sala Wielka, która w czasach Stanisława Augusta służyła jako miejsce ceremonii dworskich. Tu odbywały się zgromadzenia dworskie, a także uczty, bale, koncerty i przedstawienia teatralne. Zwiedzicie Pokój Marmurowy i Salę Rycerską oraz Salę Tronową. Odwiedzicie odnowione z niezwykłą starannością Gabinet Monarchów Europejskich, Sale Gwardii Konnej Koronnej i Pokój Oficerski. Ważnym punktem wycieczki jest pokój słynnego weneckiego malarza Bernarda Bellotta zwanego Canalettem. Król postanowił umieścić tu serię widoków Warszawy, malowanych przez właśnie przez niego.

W Kaplicy Małej wystawione są regalia króla Stanisława Augusta: miecz, łańcuch orderu Orła Białego i berło, a w Pokoju Audiencjonalnym Starym, którego twórcą był Marcell Bacciarelli zobaczycie oryginalny fotel tronowy.

warszawaAtrakcja wycieczki po zamku jest odwiedzenie Apartamentu Króla, który stanowiło sześć pomieszczeń: Sypialnia, Przedpokój Garderoby, Garderoba, Gabinet, Pokój Zielony i Pokój Żółty. W nich koncentrowało się codzienne życie dworu; tutaj król przyjmował na nieformalnych audiencjach, urządzał kameralne kolacje, a przede wszystkim pracował i odpoczywał.

W Zamku Królewskim możecie także zobaczyć jeden z najznakomitszych zbiorów prywatnych dzieł sztuki w Europie. Są to dzieła sztuki, podarowane Zamkowi przez prof. Karolinę Lanckorońską.

Podziwiać też można dzieła należące dawniej do kolekcji ostatniego króla – Stanisława Augusta. Zbioru dopełniają przykłady malarstwa XVI i XVII w., w tym holenderskiego i flamandzkiego, a także sztuki zdobniczej: ceramiki, złota, szkła, biżuterii i miniatur ze zbiorów Zamku Królewskiego z XVII – XIX w.

Przewodnik pokaże Wam w czasie tej atrakcyjnej wycieczki Gabinet Numizmatyczny Zamku Królewskiego w Warszawie powstały by kontynuować tradycję Cabinet des Médailles ostatniego króla Polski. Obecnie, zbiory liczą ponad 15 000 egzemplarzy monet, medali, banknotów, a także odznaczeń i odznak.

W pałacu Pod Blachą można zwiedzać odrestaurowane wnętrza siedziby księcia Józefa Poniatowskiego, polskiego generała, ministra wojny i Wodza Naczelnego Wojsk Polskich Księstwa Warszawskiego oraz marszałka Francji, a także wystawę kobierców wschodnich oraz inne dzieła sztuki orientalnej, a także zespół zabytków europejskiej sztuki zdobniczej.

Nie można przejść obojętnie wobec tragicznych losów Zamku w czasie II wojny światowej. Autentyczna sceneria historycznych piwnic zamkowych została wykorzystana do multimedialnej prezentacji skali zniszczenia i wagi dzieła restytucji. Jest t okazją do zaprezentowania przykładu wyjątkowej troski o zachowanie dziedzictwa przeszłości, docenionej wpisem Zamku Królewskiego i Starego Miasta Warszawy na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.